Skocz do zawartości

Pobierz z Google Play
Zdjęcie

Dobre gry na starego kompa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Grimsdotir

• Grimsdotir

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

Reputacja: 3
  • Napisano 07 August 2016 - 20:49

Co jakiś czas na forum powraca w/w temat, na FB powstała nawet strona o tej tematyce (dość rzetelna). Sama też nie posiadam mocarnego sprzętu, ba zauważyłam, że sporo osób które zakładają takie tematy ma dość podobne komputery (rok produkcji/kupna ok. 2007). Tak więc wychodzę z taką tycią inicjatywą pomocy takim osobom. W takim temacie znalazła by się lista gier i konfiguracje komputerów na których ktoś uruchomił daną grę w min. stałych 20FPS (uważam, że to dość rozsądna granica), garść porad związana z doborem ustawień graficznych (wiadome nie każdy się na tym zna) i informacje na temat ewentualnej wymiany niektórych podzespołów na nieco lepsze (co w wypadku PC z tego rocznika nie wymaga dużych nakładów finansowych). Można też byłoby wspomnieć o czymś takim jak np.: dosbox i podać kilka przykładowych tytułów gier na tą platformę. Tak więc co myślicie o czymś takim? Na razie rzucam temat do dyskusji, jak będzie zainteresowanie to można pomyśleć w jakiej forma taka lista miałaby powstać.

#2 Fuzzik

• Fuzzik

Mistrz pióra

• Technik Sprzętowiec
    • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 687
  • Napisano 07 August 2016 - 22:31

Moim zdaniem 20fpsów to trochę mało, co prawda kiedyś grałem na tylu np. w GW2 (AMD Althon x2 4600+ i GeForce 9600GT), ale teraz na pewno, bym do tego nie usiadł. Minimum powinno być ustalone na te 25/30fpsów co najmniej.

i5 3570k + EVGA GTX 960 SSC 2GB

Dumna i Bogata Polska!

#3 Grimsdotir

• Grimsdotir

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

• Napisano 08 August 2016 - 9:34

Można zmienić. 20FPS to jest tak na upartego, jak komuś zależy żeby pograć ;)

#4 Sawi

• Sawi
    • Użytkownik

Reputacja: 0
  • Napisano 29 August 2016 - 20:58

Moim zdaniem 20fpsów to trochę mało, co prawda kiedyś grałem na tylu np. w GW2 (AMD Althon x2 4600+ i GeForce 9600GT), ale teraz na pewno, bym do tego nie usiadł. Minimum powinno być ustalone na te 25/30fpsów co najmniej.

To już jest kwestia przyzwyczajenia, kiedyś tak jak Ty grałem na tylu fps i mi to za bardzo nie przeszkadzało, cieszyłem się że gram. Teraz sobie nie wyobrażam gry na 20 czy 30 fps, jak schodzi mi przy nagrywaniu csgo poniżej 250 to się denerwuję :D

#5 Grimsdotir

• Grimsdotir

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

• Napisano 29 August 2016 - 21:36

Wiesz, tylko to trochę ze sensu. Bo jeśli monitor ma odświeżanie 75Hz, to z automatu masz wyświetlane tylko 75 FPS ;) Ja generalnie nie rozumiem fenomenu tych 100 FPS za cenę grafiki, gdzie sporo osób dalej ma klasyczne monitory 75Hz. Chyba, że gramy na TV, to tam standardem jest 100Hz i ma to jakiś sens.

#6 Fuzzik

• Fuzzik

Mistrz pióra

• Technik Sprzętowiec
    • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 687
  • Napisano 30 August 2016 - 5:52

Standardem jest 60Hz,a nie 75, tyle było standardem w monitorach CRT.
    Zagraj sobie np. w CSa 1.6 na 60,a potem na 100fpsach, zobaczysz, że to jest zupełnie co innego (na monitorze 60Hz).

i5 3570k + EVGA GTX 960 SSC 2GB

Dumna i Bogata Polska!

#7 papaj

• papaj
    • Użytkownik

Reputacja: 0
  • Napisano 27 April 2017 - 15:40

Ja mam stary komputer który strasznie sie zawiesza ale daje rade przy grach online. Całe szczęście world of tanks też działa :) 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych