Skocz do zawartości

Pobierz z Google Play
Zdjęcie

Jak zrobić mikrofon z telefonu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 TediPL

• TediPL
    • Użytkownik

Reputacja: 0
  • Napisano 02 August 2016 - 16:41

Witam

Chciałbym używać telefonu jako mikrofon ponieważ mój stary mikrofon się popsuł...

Wiem że aby używać telefonu jako mikrofon trzeba mieć kabel jack-mini 3,5. Lecz niestety ja takiego kabla nie posiadam

Da się to jakoś obejść? Użyć jakiegoś innego kabla?

Proszę o pomoc!

#2 Wilkokłak

• Wilkokłak

Doświadczony spamer

• Administrator IT
    • PipPipPipPipPipPip

Reputacja: 165
  • Napisano 02 August 2016 - 17:30

Nie wiem, kto Ci takich bzdur naopowiadał, ale nie słuchaj go następnym razem :P

Jedyne wyjście audio z telefonu, to na dźwięki z systemu - gra, muzyka, powiadomienia itp. Chodzi o gniazdo słuchawkowe

Tym samym gniazdem można podpiąć do telefonu mikrofon, ale nie na odwrót.

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to aplikacja, która w czasie rzeczywistym by odtwarzała nagrywany za pomocą mikrofonu w telefonie dźwięk, dzięki czemu można by było ten dźwięk przesyłać do komputera. Tutaj jednak z doświadczenia wiem, że bezpośrednie połączenie telefonu do karty dźwiękowej w komputerze nic nie da. Ja sobie poradziłem z problemem nagrywania dźwięku z telefonu za pomocą miksera - taniej wyjdzie kupić nowy mikrofon.

Użytkownik Wilkokłak edytował ten post 02 August 2016 - 17:30

Oferuję tworzenie stron internetowych [HTML5, CSS3, PHP+MySQL, Javascript]. Nie zajmuję się hostingiem i/lub załatwianiem domen! Masz jakiś problem z pisaniem strony? Napisz do mnie! ||| Moja strona

#3 Androjus

• Androjus

Znawca

• Technik Sprzętowiec
    • PipPip

Reputacja: 47
  • Napisano 03 August 2016 - 8:53

Rozumiem ze to rozwiązanie tymczasowe? Jesli to android to: https://play.google.....droidcam&hl=pl . Ustawiasz sobie samo micro bez kamery i lata :P

Meine maszin:

CPU AMD Athlon x4 631 2,6GHz @ up 4.2GHz GPU: Gigabyte R7 370 2GB Zasilacz: CHIEFTEC GPA-500S8 HDD: WD 1TB Płyta: GIGABYTE GA-A75M-S2V RAM: KINGSTON KVR1333D3N9 4GB Buda: stary i poczciwy CoolerMaster - ELITE 333

#4 Wilkokłak

• Wilkokłak

Doświadczony spamer

• Administrator IT
    • PipPipPipPipPipPip

Reputacja: 165
  • Napisano 03 August 2016 - 11:28

Rozumiem ze to rozwiązanie tymczasowe? Jesli to android to: https://play.google.....droidcam&hl=pl . Ustawiasz sobie samo micro bez kamery i lata :P

Z tym nie było jakiś problemów? Pamiętam, że kiedyś próbowałem tego typu rozwiązanie i był problem ze sterownikami, które trzeba było zainstalować na Win7 wzwyż

Oferuję tworzenie stron internetowych [HTML5, CSS3, PHP+MySQL, Javascript]. Nie zajmuję się hostingiem i/lub załatwianiem domen! Masz jakiś problem z pisaniem strony? Napisz do mnie! ||| Moja strona

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych