Skocz do zawartości

Pobierz z Google Play
Zdjęcie

Przedstawiam wam Skrypcik!

skrypcik edytor webapp webmastering webdevelopment html css js javascript strony internetowe

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wilkokłak

• Wilkokłak

Doświadczony spamer

• Administrator IT
    • PipPipPipPipPipPip

Reputacja: 165
  • Napisano 25 February 2016 - 15:39

SKRYPCIK 2.0

Postanowiłem napisać swoją webapkę od nowa. Możesz w niej pisać krótkie (lub długie) fragmenty kodu HTML + CSS + JS, a następnie udostępnić link do tego fragmentu.

Po co?

Żeby pomóc komuś w potrzebie, przedstawić swój problem lub po prostu pokazać światu coś ciekawego.

Oprócz tego, serwis posiada feed, na którym widać ostatnio dodane skrypciki, jeśli twórca postanowił go pokazać (opcja do przełączenia w "Udostępnianiu", z domysłu nie jest pokazywany w feedzie).

W planach mam dodanie systemu użytkowników, co umożliwiłoby edycję skrypcików z różnych komputerów, a także dodawanie komentarzy.

Aktualnie można edytować skrypcika, dopóki korzysta się z tego samego adresu IP co przy jego utworzeniu.

Stronę można znaleźć tutaj: http://skrypcik.c0.pl/

Wiem, że nie działa na IE11, ale nie zamierzam pisać od nowa tylko dlatego, że nie działa na tym raku. Każdy szanujący się webdev korzysta z innej przeglądarki, więc tam jest to niepotrzebne :P

Na urzadzeniach mobilnych jest problem z samym edytorem, ale i tak raczej ciężko pisać kod na telefonie.

02.08.2016:

• dodałem "wskazówki"

01.08.2016:

• dodałem możliwość zapisu historii adresów IP w localStorage, aby umożliwić edycję nawet po zmianie adresu IP. Warunkiem jest korzystanie z tej samej przeglądarki, co przy utworzeniu, a także obsługa WebStorage (można sprawdzić pod adresem http://skrypcik.c0.pl/privacy.php).

Użytkownik Wilkokłak edytował ten post 02 August 2016 - 18:34

• SoldierPL lubi to

Oferuję tworzenie stron internetowych [HTML5, CSS3, PHP+MySQL, Javascript]. Nie zajmuję się hostingiem i/lub załatwianiem domen! Masz jakiś problem z pisaniem strony? Napisz do mnie! ||| Moja strona

#2 Wilkokłak

• Wilkokłak

Doświadczony spamer

• Administrator IT
    • PipPipPipPipPipPip

• Napisano 01 August 2016 - 15:59

Podbijam, ponieważ pojawiła się nowa wersja

Oferuję tworzenie stron internetowych [HTML5, CSS3, PHP+MySQL, Javascript]. Nie zajmuję się hostingiem i/lub załatwianiem domen! Masz jakiś problem z pisaniem strony? Napisz do mnie! ||| Moja strona

#3 Fuzzik

• Fuzzik

Mistrz pióra

• Technik Sprzętowiec
    • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 687
  • Napisano 01 August 2016 - 17:03

Zainwestuj te kilka groszy, żeby wykupić domene/wywalić reklamy :)

Wrzucisz potem swoje z adsensa czy coś.

Użytkownik Fuzzik edytował ten post 01 August 2016 - 17:04

i5 3570k + EVGA GTX 960 SSC 2GB

Dumna i Bogata Polska!

#4 Wilkokłak

• Wilkokłak

Doświadczony spamer

• Administrator IT
    • PipPipPipPipPipPip

• Napisano 01 August 2016 - 17:22

Poczekam i zobaczę czy w ogóle ktoś będzie z tego korzystał ;)

#5 Androjus

• Androjus

Znawca

• Technik Sprzętowiec
    • PipPip

Reputacja: 47
  • Napisano 01 August 2016 - 17:56

Mintshost jest super jesli chodzi o domeny :P za sms 30zl dostajesz 30zl(nie wiem, jak im sie to opłaca). Jako że muszę mieć konto całorocznie ważne to co mi zostaje to wewalam tam i te 70zł na domene pl przez rok sie uzbiera :P

PS Uznajesz loadery za nie potrzebne gufno, a jednak dodałeś :P

Użytkownik Androjus edytował ten post 01 August 2016 - 17:58

Meine maszin:

CPU AMD Athlon x4 631 2,6GHz @ up 4.2GHz GPU: Gigabyte R7 370 2GB Zasilacz: CHIEFTEC GPA-500S8 HDD: WD 1TB Płyta: GIGABYTE GA-A75M-S2V RAM: KINGSTON KVR1333D3N9 4GB Buda: stary i poczciwy CoolerMaster - ELITE 333

#6 Wilkokłak

• Wilkokłak

Doświadczony spamer

• Administrator IT
    • PipPipPipPipPipPip

• Napisano 01 August 2016 - 18:30

Mintshost jest super jesli chodzi o domeny :P za sms 30zl dostajesz 30zl(nie wiem, jak im sie to opłaca). Jako że muszę mieć konto całorocznie ważne to co mi zostaje to wewalam tam i te 70zł na domene pl przez rok sie uzbiera :P

PS Uznajesz loadery za nie potrzebne gufno, a jednak dodałeś :P

Zauważ, że to nie jest zwykła strona, tylko aplikacja webowa.
    Akurat tutaj loader jest potrzebny, bo Angular potrzebuje czasu na uruchomienie, przez co niektóre elementy interfejsu skaczą.

#7 Androjus

• Androjus

Znawca

• Technik Sprzętowiec
    • PipPip

Reputacja: 47
  • Napisano 01 August 2016 - 18:47

Dzieki za info. Angulara nigdy nie uzywałem. Takie rzeczy przeważnie robiłem na Ajaxie i zadnych loaderow potrzebnych nie bylo :P

Meine maszin:

CPU AMD Athlon x4 631 2,6GHz @ up 4.2GHz GPU: Gigabyte R7 370 2GB Zasilacz: CHIEFTEC GPA-500S8 HDD: WD 1TB Płyta: GIGABYTE GA-A75M-S2V RAM: KINGSTON KVR1333D3N9 4GB Buda: stary i poczciwy CoolerMaster - ELITE 333

#8 Wilkokłak

• Wilkokłak

Doświadczony spamer

• Administrator IT
    • PipPipPipPipPipPip

• Napisano 01 August 2016 - 19:13

Angular to framework do JavaScripta. Dużo rzeczy ułatwia, część utrudnia. Ta apka w dużej mierze korzysta z AJAX'a.

Zamiast 500 linijek kodu mam 150 - dzięki Angularowi.

Nie muszę pisać document.getElemenById srata tata, tylko przypisuję zmienną do obiektu $scope w kontrolerze, a w HTML'u umieszczam odnośnik w postaci {{ nazwa_zmiennej }}.

Można przypisać zmienną do inputa, dzięki czemu np. w momencie wpisywania, w miejscu gdzie jest odwołanie do tej zmiennej, tekst zmienia się w czasie rzeczywistym na ten, który wpisuje użytkownik.

Oprócz tego jest też moduł ngRoute, który działa jako router, ale jego nie wykorzystuję w tym projekcie. Może w skrypciku 3.0 :P

#9 Grimsdotir

• Grimsdotir

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

Reputacja: 3
  • Napisano 02 August 2016 - 11:22

To jednego stałego bywalca będziesz miał ;) Szukałam czegoś podobnego do nauki HTML, żebym widziała w czasie rzeczywistym co ja w ogóle robię. Trochę tego w internecie było, ale żadna mi nie pasowała, za to ta jest idealna <3

• Wilkokłak lubi to

#10 Wilkokłak

• Wilkokłak

Doświadczony spamer

• Administrator IT
    • PipPipPipPipPipPip

• Napisano 02 August 2016 - 11:27

To jednego stałego bywalca będziesz miał ;) Szukałam czegoś podobnego do nauki HTML, żebym widziała w czasie rzeczywistym co ja w ogóle robię. Trochę tego w internecie było, ale żadna mi nie pasowała, za to ta jest idealna <3

To jak znajdziesz jakiegoś buga, to mi pisz na PW :P

#11 Grimsdotir

• Grimsdotir

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

Reputacja: 3
  • Napisano 02 August 2016 - 11:39

Luz ;)

#12 Fuzzik

• Fuzzik

Mistrz pióra

• Technik Sprzętowiec
    • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 687
  • Napisano 02 August 2016 - 11:50

Jak już masz tam rozpoznawanie wyrazów, to dodaj proponowane polecenia :)

i5 3570k + EVGA GTX 960 SSC 2GB

Dumna i Bogata Polska!

#13 Wilkokłak

• Wilkokłak

Doświadczony spamer

• Administrator IT
    • PipPipPipPipPipPip

• Napisano 02 August 2016 - 11:57

Jak już masz tam rozpoznawanie wyrazów, to dodaj proponowane polecenia :)

Sam edytor to nie moje dzieło XD

https://ace.c9.io/

panie, chyba bym z 2 lata nad tym siedział jakbym miał samemu takie coś zrobić

#14 Wilkokłak

• Wilkokłak

Doświadczony spamer

• Administrator IT
    • PipPipPipPipPipPip

• Napisano 02 August 2016 - 12:17

Aktywowałem funkcję podpowiedzi i autouzupełniania :)

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: skrypcik, edytor, webapp, webmastering, webdevelopment, html, css, js, javascript, strony internetowe

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych