Skocz do zawartości

Pobierz z Google Play
Zdjęcie

WYKONAM! - Avatary, tła na fb/yt itp.

• Zamknięty Temat jest zamknięty
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 reeceh

• reeceh
    • Użytkownik

Reputacja: 0
  • Napisano 17 February 2016 - 15:52

DO ZAMKNIĘCIA I WYWALENIA

Użytkownik reeceh edytował ten post 17 February 2016 - 20:24

#2 Broda ty

• Broda ty

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

Reputacja: 417
  • Napisano 17 February 2016 - 16:48

Ceny faktycznie stosunkowo "niskie".

• DarkGraphic.pl lubi to

#3 reeceh

• reeceh
    • Użytkownik

• Napisano 17 February 2016 - 17:39

Nie wiem, czy to ironia czy nie, ale sugerowałem się innymi cenami na YT. (Głownie profile związane z CoDem)

Przykładowo - pracę nad logo/logotypem zaczynam od mniej więcej od 100 euro, więc moim zdaniem 5 euro to smieszna kwota :D

Użytkownik reeceh edytował ten post 17 February 2016 - 17:40

#4 Androjus

• Androjus

Znawca

• Technik Sprzętowiec
    • PipPip

Reputacja: 47
  • Napisano 17 February 2016 - 18:36

Wiesz, ja grafikę 3d robię za darmo(niech zyję licencja CC) ale to szczegół :P Co do cen to ci radze na przyszłość jak ja robiłem kiedyś strony internetowe: Każdego wyceniaj osobno, warto trochę opuścić z ceny a będziesz znany jako jeden z najlepszych za niską cenę :P

Meine maszin:

CPU AMD Athlon x4 631 2,6GHz @ up 3.6GHz GPU: Gigabyte R7 370 2GB Zasilacz: CHIEFTEC GPA-500S8 HDD: WD 1TB Płyta: GIGABYTE GA-A75M-S2V RAM: KINGSTON KVR1333D3N9 4GB Buda: stary i poczciwy CoolerMaster - ELITE 333

#5 reeceh

• reeceh
    • Użytkownik

• Napisano 17 February 2016 - 19:54

Indywidualnie wyceniam klientów, którzy zainteresowani są identyfikacją wizualną, webdesignem itp. Ogólnie bardziej profesjonalnymi rzeczami. Dzięki za rady, ale trochę w tym siedzę - juz od lat nawet nie zamierzam robić za darmo, to że Ty tak robisz nie oznacza, ze ja dla zabawy lubię marnować na darmo swój czas, szanuję swoją pracę, po prostu próbuję dorabiać sobie jakimiś śmiesznymi kwotami, ale widzę, że tutaj jednak nic po mnie skoro 5 euro uznawane jest za wysoką kwotę, gdzie normalnie ceny na rynku są dziesięciokrotnie wyższe :D Co do pozostałych usług to również ludzie znają mnie jako jednego z tańszych. 

#6 Broda ty

• Broda ty

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

• Napisano 17 February 2016 - 20:03

No to może powiem tak - ludzie często robią bardzo dobre grafiki za darmo, po prostu za reklamę. Wielu naprawdę znakomitych grafików - nie tylko 2D, ale również 3D - wybiera po prostu klientów. Co to znaczy? Oferują swoje prace ludziom, którzy mają 10-20-30-40 000 widzów na YT, popularnym grupom, streamerom. ZA DARMO. W zamian za tzw. creditsy - czyli np. pasek z odnośnikiem autora. Dzięki temu uzyskują darmową reklamę swojego portfolio, na którym na przykład znajduje się już cennik. Lepiej też zamiast skinów/giftów założyć sobie paypala i dać możliwość dobrowolnej dotacji :) Robisz naprawdę fajną robotę, ale na większości for internetowych znajdują się ludzie, którzy robią równie fajne za darmo. To, że ludzie czasami płacą po 50€ za logo to tylko kwestia ich niewiedzy - nie potrafią szukać i myślą, że za dobrą grafikę trzeba dużo zapłacić. To trochę tak jak z kupowaniem produktów Apple - ludzie nie kupują ich za 1000$ dlatego, że są dobre, tylko dlatego że z ślepoty uważają je za najlepsze. Większość ludzi świadomych nie złoży ci oferty płatnej. Dlatego w mojej ocenie lepiej oferować darmową współpracę średniopopularnym ludziom, zrobić sobie stronę z portfolio, a jedyną zapłatą za pracę powinieneś oczekiwać creditsów do tego portfolio. Wówczas jeżeli ktoś doceni twoją pracę sam złoży zamówienie. Wydaje mi się, że żądanie zapłaty za 2-3 grafiki to sporo ;)

• Androjus lubi to

#7 Androjus

• Androjus

Znawca

• Technik Sprzętowiec
    • PipPip

Reputacja: 47
  • Napisano 17 February 2016 - 20:06

Ja siedzę w grafice 3D, ponieważ robię grę i to nie jest darmowa robota :P Ten rynek to transakcja wymienna, ty robisz jakiś model, ktoś inny wymodeluje coś dla ciebie :) Mówię o każdym kliencie, ponieważ każdy jest człowiekiem i do każdego trzeba podejść inaczej. Podałeś cennik dla ludzi raczej nie wiążących się z biznesem(umówmy się tła na yt itd poszukują osoby, które robią to hobbystycznie, korpo mają już swoich ludzi) dlatego taki odzew na ceny :) Czy ja wiem czy marnuje swój czas :P

Lc9SRfc.jpg

• reeceh lubi to

Meine maszin:

CPU AMD Athlon x4 631 2,6GHz @ up 3.6GHz GPU: Gigabyte R7 370 2GB Zasilacz: CHIEFTEC GPA-500S8 HDD: WD 1TB Płyta: GIGABYTE GA-A75M-S2V RAM: KINGSTON KVR1333D3N9 4GB Buda: stary i poczciwy CoolerMaster - ELITE 333

#8 reeceh

• reeceh
    • Użytkownik

• Napisano 17 February 2016 - 20:14

widzę że nic tu nie zdziałam, temat do zamknięcia 

Co do grafiki za reklamę - 

Q00v5ku.jpg

#9 Glock

• Glock

Polonista

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 416
  • Napisano 17 February 2016 - 20:38

Płacić to ja sobie mogę za projekt strony, nowy szablon, a nie za avatara. :/

Chcesz ze mną pograć? Szukam ludzi do Running With Rifles i Rocket League.

Mój profil na Twitterze - Kliknij tutaj! FanPage - Kliknij tutaj! Kanał na YouTube - Kliknij tutaj!

#10 reeceh

• reeceh
    • Użytkownik

• Napisano 17 February 2016 - 20:42

No okej - Temat do zamknięcia, bo widzę ze tu sie nie odnajdę :D  Dlatego niech któryś mod zamknie/wywali, z góry dzięki :D 

(swoją drogą, logika ala - płacić to ja sobie mogę za obiad w restauracji, a nie za batonika z żabki)

Androjus podał w sumie sensowny argument, więc po prostu wiem ze nie mam czego tu szukac :P

Użytkownik reeceh edytował ten post 17 February 2016 - 20:45

#11 Broda ty

• Broda ty

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

• Napisano 17 February 2016 - 23:29

No jeżeli szukasz pieniędzy za niezbyt zaawansowane prace i w dodatku grafiki 2D to faktycznie, niczego tu nie znajdziesz.

Trochę źle się za to zabierasz - przychodzisz na forum, tylko po to by wkleić reklamę i spróbować na tym zarobić... Do tego trochę agresją odpowiadasz na krytykę.

W takim razie zamykam ;) 

• DarkGraphic.pl lubi to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych