Skocz do zawartości

Pobierz z Google Play
Zdjęcie

Arkusz stylów dla forum.jarock.pl

stylish forum css arkusz stylów

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Odnośnie generatora (1 użytkowników oddało głos)

Czy dodać podgląd każdego elementu?

1. Tak (1 głosów [100.00%])

Procent z głosów: 100.00%

2. Nie (0 głosów [0.00%])

Procent z głosów: 0.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Wilkokłak

• Wilkokłak

Doświadczony spamer

• Administrator IT
    • PipPipPipPipPipPip

Reputacja: 165
  • Napisano 12 February 2016 - 18:54

JaRockForumFix

Zaczynamy od nowa, tym razem każdy może się dołączyć, na GitHubie.

Aktualna wersja: brak, aczkolwiek można już korzystać z wstępnej wersji zawierającej poprawionego Shoutboxa i Menu.

Firefox: https://raw.githubus...ter/main_ff.css

Chrome/Opera: https://raw.githubus...master/main.css

LUB w formie do importu z url:

Firefox: https://raw.githubusercontent.com/wilkoklak/JaRockForumFix/master/main_ff.css
    Chrome/Opera: https://raw.githubusercontent.com/wilkoklak/JaRockForumFix/master/main.css

Link do GitHuba: https://github.com/w.../JaRockForumFix

Możecie zgłaszać propozycje elementów do poprawy/zmiany tutaj lub na PW

Użytkownik Wilkokłak edytował ten post 12 July 2016 - 19:29

• Androjus lubi to

Oferuję tworzenie stron internetowych [HTML5, CSS3, PHP+MySQL, Javascript]. Nie zajmuję się hostingiem i/lub załatwianiem domen! Masz jakiś problem z pisaniem strony? Napisz do mnie! ||| Moja strona

#2 Broda ty

• Broda ty

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

Reputacja: 417
  • Napisano 12 February 2016 - 20:33

Daj zrzuty jak to wygląda ;) Jeżeli faktycznie trzeba coś mocno zmienić to można wysłać do Piotrka, powinien być w stanie podmienić CSSy bez problemu.

#3 Wilkokłak

• Wilkokłak

Doświadczony spamer

• Administrator IT
    • PipPipPipPipPipPip

• Napisano 12 February 2016 - 20:50

Daj zrzuty jak to wygląda ;) Jeżeli faktycznie trzeba coś mocno zmienić to można wysłać do Piotrka, powinien być w stanie podmienić CSSy bez problemu.

Na razie dupy nie urywa, zmieniłem tylko sposób obliczania wymiarów elementów i poprawiłem szerokości tu i ówdzie. Jak będzie coś co może spowodować efekt "wow" to dam znać, na razie jest to bardzo wczesna i niezaawansowana wersja ;) Wielu rzeczy po prostu nie da się zmienić za pomocą samego CSS :/

Najbardziej mi przeszkadza to menu, spróbuję w wolnej chwili napisać je po swojemu, w sensie HTML+CSS i ewentualnie mogę podesłać ;)

Teraz będę miał ferie, to będę miał więcej czasu na zabawę z tym więc po feriach może będzie coś lepszego ;)

Oferuję tworzenie stron internetowych [HTML5, CSS3, PHP+MySQL, Javascript]. Nie zajmuję się hostingiem i/lub załatwianiem domen! Masz jakiś problem z pisaniem strony? Napisz do mnie! ||| Moja strona

#4 Androjus

• Androjus

Znawca

• Technik Sprzętowiec
    • PipPip

Reputacja: 47
  • Napisano 12 February 2016 - 21:25

mam włączaną którąś wersje i najlepiej wygląda poprawka do szerokości chatu, zuch xD

Meine maszin:

CPU AMD Athlon x4 631 2,6GHz @ up 4.2GHz GPU: Gigabyte R7 370 2GB Zasilacz: CHIEFTEC GPA-500S8 HDD: WD 1TB Płyta: GIGABYTE GA-A75M-S2V RAM: KINGSTON KVR1333D3N9 4GB Buda: stary i poczciwy CoolerMaster - ELITE 333

#5 Wilkokłak

• Wilkokłak

Doświadczony spamer

• Administrator IT
    • PipPipPipPipPipPip

• Napisano 12 February 2016 - 21:31

mam włączaną którąś wersje i najlepiej wygląda poprawka do szerokości chatu, zuch xD

Faktycznie, też teraz widzę ile to zmienia :D
    Aczkolwiek nie zawsze działa myk naprawiający, to że brak awatara zmniejsza wysokość wpisu :/ Jeszcze muszę z tym pokombinować.

#6 Hardkor

• Hardkor

Polonista

• Technik Sprzętowiec
    • PipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 295
  • Napisano 13 February 2016 - 10:04

Maly pytanko. Dlaczego i jak moznaby zmienic aby na forum mozna bylo wrzucac grafiki w wielu formatach? Gdyz wiekszosc screenow jak wrzucam to wyswietla "forum nie obsluguje takiego formatu plikow alno ze taki format jest zabroniony". Najczesciej wrzucaam w jpg albo png.

Btw Wilkolak skad jestes :)

Użytkownik Hardkor edytował ten post 13 February 2016 - 10:04

https://www.facebook...epublikaGraczy/ - Grupa dla graczy, na której jestem adminem (i jednocześnie pośrednio założycielem)

graphic.png

#7 Wilkokłak

• Wilkokłak

Doświadczony spamer

• Administrator IT
    • PipPipPipPipPipPip

• Napisano 13 February 2016 - 11:55

Cieszyn, tuż przy granicy z rumcajsami i krecikami.

A co do zdjęć, to chyba nie ma sensu wrzucać bezpośrednio na forum jakichkolwiek, bo masz dostępne tylko 500 KB więc lepiej jakiś imgur czy tinypic, i dać linki.

Przy okazji zauważyłem, że przyciski w ustawieniach się rozjechały po wczorajszej aktualizacji, postaram się teraz to na szybko naprawić, bo potem mnie nie będzie w domu :/

#8 Wilkokłak

• Wilkokłak

Doświadczony spamer

• Administrator IT
    • PipPipPipPipPipPip

• Napisano 13 February 2016 - 16:14

*** PISZĘ NOWY POST ŻEBY POKAZAŁO SIĘ W "NOWEJ ZAWARTOŚCI", MODERACJA DON'T BAN, PLOX :* ***

Ponieważ jednak zostałem dzisiaj w domu, to miałem czas dodać kilka nowości.

Dzisiaj wprowadziłem dwie aktualizacje: v1.0.0.3hf naprawiający przyciski w ustawieniach, a także v1.0.0.4, który zmienia głównie wygląd przycisków w shoutboxie i "przykleja" górną belkę.

Oprócz tego na stronce dodałem archiwum, na którym można znaleźć linki do poprzednich wersji (odnośnik znajduje się na dole strony)

#9 Glock

• Glock

Polonista

• Stały Bywalec

Reputacja: 416
  • Napisano 14 February 2016 - 16:54

Zrób wersję dla Opery ładnie proszę. :)

Chcesz ze mną pograć? Szukam ludzi do Running With Rifles i Rocket League.

Mój profil na Twitterze - Kliknij tutaj! FanPage - Kliknij tutaj! Kanał na YouTube - Kliknij tutaj!

#10 Wilkokłak

• Wilkokłak

Doświadczony spamer

• Administrator IT
    • PipPipPipPipPipPip

• Napisano 14 February 2016 - 16:57

Zrób wersję dla Opery ładnie proszę. :)

OK, postaram się jeszcze dzisiaj.

Tak btw to spróbuj wstawić wersję dla Chrome lub Firefoxa, może zadziała ;)

Daj mi kilka minut (chyba, że okaże się to trudniejsze) i napiszę Ci potem na PW, że już jest ;)

#11 Glock

• Glock

Polonista

• Stały Bywalec

• Napisano 14 February 2016 - 18:17

Brzydkie. Ikonki są kiepskie, czarny pasek u góry z profilem tylko wkurza, shoutbox jest wielki. 

Mój profil na Twitterze - Kliknij tutaj! FanPage - Kliknij tutaj! Kanał na YouTube - Kliknij tutaj!

#12 Wilkokłak

• Wilkokłak

Doświadczony spamer

• Administrator IT
    • PipPipPipPipPipPip

• Napisano 14 February 2016 - 18:23

Brzydkie. Ikonki są kiepskie, czarny pasek u góry z profilem tylko wkurza, shoutbox jest wielki. 

Przez ikonki, jak rozumiem, masz na myśli przyciski? (cytuj, odpowiedz itp)

Możesz podesłać link do jakiegoś przykładu jakie by były dobre?

Shoutbox wielki, w sensie poszczególne wiadomości zbyt duże?

Jak chcesz, to mogę zrobić dla Ciebie wersję bez przyklejonego paska, z domyślną wysokością i wyglądem przycisków, ale nie wiem czy wtedy ma to sens, żeby było dla kilku innych rzeczy.

#13 Glock

• Glock

Polonista

• Stały Bywalec

• Napisano 14 February 2016 - 18:26

Nie ma sensu. I tak, chodzi o przyciski, bo wyglądają paskudnie. Te co teraz są, są dobre.

#shoutbox - tak, zbyt duże.

Ode mnie lista zmian:

• Dodanie kolorów nicków dla rang, tj. w temacie czy przed nim aby nick był pokolorowany, a nie tylko na Shoutboxie i na liście użytkowników.
    • Możliwość włączania/wyłączania niektórych opcji.
    • Możliwość wysłania prywatnej wiadomości bez wchodzenia na profil/okno wysyłania wiadomości.
    • Używanie hashtagów jako tagów.
    • @nick jako odnośnik do użytkownika.

Nie wiem czy te dwa są możliwe od strony Stylish, więc daj znać. :D

Użytkownik Glock edytował ten post 14 February 2016 - 18:27

#14 Wilkokłak

• Wilkokłak

Doświadczony spamer

• Administrator IT
    • PipPipPipPipPipPip

• Napisano 14 February 2016 - 18:34

Nie ma sensu. I tak, chodzi o przyciski, bo wyglądają paskudnie. Te co teraz są, są dobre.

#shoutbox - tak, zbyt duże.

Ode mnie lista zmian:

• Dodanie kolorów nicków dla rang, tj. w temacie czy przed nim aby nick był pokolorowany, a nie tylko na Shoutboxie i na liście użytkowników.
    • Możliwość włączania/wyłączania niektórych opcji.
    • Możliwość wysłania prywatnej wiadomości bez wchodzenia na profil/okno wysyłania wiadomości.
    • Używanie hashtagów jako tagów.
    • @nick jako odnośnik do użytkownika.

Nie wiem czy te dwa są możliwe od strony Stylish, więc daj znać. :D

Z tego co podałeś, w CSS mogę zrobić 0 (ew. 1) :/

1. Chciałem zrobić, żeby kolor rangi był też przy postach, ale tutaj element, w którym jest wyświetlana ranga jest taki sam dla wszystkich postów i nie mam jak tego zmieniać dla poszczególnych rang.
    2. O te opcje, to chodzi Ci co ma działać w tej mojej nakładce?
    3. CSS modyfikuje tylko wygląd, więc nie mam jak dodać linków i innych elementów. Jedynie co mogę zrobić, to dodać jakiś tekst przed lub po danym elemencie, ale ten tekst nie może być interaktywny.
    4. Hashtagi, w sensie gdzie?
    5. @nick jako odnośnik do użytkownika, to także jest coś co trzeba by było zrobić przy użyciu JS, a najlepiej jeszcze po stronie serwera.

Jak ktoś zna jakieś rozszerzenie do przeglądarki, które umożliwia tworzenie nakładek JS, to niech da znać, a wtedy będę mógł dużo więcej zrobić ;)

#15 Glock

• Glock

Polonista

• Stały Bywalec

• Napisano 14 February 2016 - 18:41

2. Tak.

4. No np. w poście. Działające na bazie tagów. No ale skoro CSS modyfikuje tylko wygląd to i tak tego nie zrobisz.

Nie wiem jak działa TamperMonkey, ale korzystając z tego na jednym forum zmienione zostało więcej niż wygląd. :)

#16 Wilkokłak

• Wilkokłak

Doświadczony spamer

• Administrator IT
    • PipPipPipPipPipPip

• Napisano 14 February 2016 - 18:50

2. Tak.

4. No np. w poście. Działające na bazie tagów. No ale skoro CSS modyfikuje tylko wygląd to i tak tego nie zrobisz.

Nie wiem jak działa TamperMonkey, ale korzystając z tego na jednym forum zmienione zostało więcej niż wygląd. :)

W kodzie są komentarze "/* opis danej modyfikacji */"
    Aby coś przestało działać, to musisz po prostu usunąć, to co wpisuje się w ten schemat:

selektor { /* opis tego co chcesz usunąć */
         atrybut: wartość;
    }

Teoretycznie mógłbym się pokusić o generator kodu, w sensie, że każdy by sobie wybierał jakie elementy chce mieć, ale byłoby to bardzo czasochłonne ;_;

#17 Glock

• Glock

Polonista

• Stały Bywalec

• Napisano 14 February 2016 - 18:51

Teraz jest tego na tyle mało, że takie zajęcie zabrałoby kilka sekund, więc lepiej weź się za coś bardziej pożytecznego. :)

#18 Wilkokłak

• Wilkokłak

Doświadczony spamer

• Administrator IT
    • PipPipPipPipPipPip

• Napisano 14 February 2016 - 18:53

Teraz jest tego na tyle mało, że takie zajęcie zabrałoby kilka sekund, więc lepiej weź się za coś bardziej pożytecznego. :)

Prościej powiedzieć - nie chcesz, nie korzystaj.

I nie, nie byłoby to kilka sekund.

#19 Glock

• Glock

Polonista

• Stały Bywalec

• Napisano 14 February 2016 - 18:53

Mówię o usuwaniu tego, że linijek jest na tyle mało, że to nie zajmuje tyle czasu.

#20 Wilkokłak

• Wilkokłak

Doświadczony spamer

• Administrator IT
    • PipPipPipPipPipPip

• Napisano 14 February 2016 - 18:56

Mówię o usuwaniu tego, że linijek jest na tyle mało, że to nie zajmuje tyle czasu.

No, ale to Ty narzekasz na te elementy, więc usuń je u siebie. Niektórym się to może podobać, np. Androjusowi podoba się to jak wygląda czat, a Tobie nie

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: stylish, forum, css, arkusz stylów

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Bing (1)