Skocz do zawartości


Pobierz z Google Play
Zdjęcie

[FAQ] Duel of Champions


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Belleos

 • Belleos

   Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip

   
  Reputacja: 21
 • Napisano 12 April 2013 - 16:50

  1. Jakie pakiety kart kupować?

  Pakiet Posiłków (reinforcement pack) za 12 500 golda oraz Zestaw (the Box) za 1000 pieczęci - to na początku. Jak już jesteś pewny jekiego bohatera potrzebujesz do swojej talii możesz zacząć kupować Heroic Pack za 17 500. Karty z dodatku (void rising/powstanie pustki) warto kupować gdy już mamy większość/wszystkie karty z podstawki lub chcemy pograć frakcją sanktuary.

  2. Co to są pakiety Premium?

  Pakiet premium różni się wyłącznie większą szansą na świecącą karte. Świecąca karta różni się od zwykłej tylko tym że się świeci. :) Czy warto - to już sprawa każdego z osobna. Jeśli lubisz świecące karty to tak.

  3. Jaka frakcja najlepsza na początek?

  Wielu ludzi uważa za najlepszą na początek frakcję inferno. Moim zdaniem każda jest dobra i każdą można nauczyć się grać prędzej czy później w bardzo dobrym stopniu. Lepiej wybrać frakcję której opis odpowiada naszemu stylowi gry, lub taką która nam się podoba :) - przyjemność z gry przede wszystkim.

  4. Jak układać deck?

  Po pierwsze deck (talia) powinna mieć jak najmniej kart (59-62). Dlaczego? - większa szansa na dobranie dobrej karty, potrzebnej w danej chwili. Po drugie warto dobierać karty tak aby nie posiadać w decku kart za 6 surowców danego typu. Jeśli musisz w partii dodać 12 punktów do surowców ograniczasz możliwość dobierania karty w trakcie gry lub użycia umiejętnoiści bohatera. Polecam fim na YT użytkownika MKRR3 - http://www.youtube.com/watch?v=CDOeBfJCy1o "podstawy składania decku"

  5. Utknąłem w kampanii, co robić?

  Proponowałbym pogranie dueli, dozbieranie golda i zaktualizowanie talii. Prędzej czy później uda się wam przejść kampanie każdą  frakcją :) Bez newów - kampania nie zając - nie ucieknie.

  6. Jest jakiś spis kart?

  http://www.mmdoc.net/

  7. Opłaca się wymieniać karty w infernal pit?

  Dla golda raczej nie. Jeżeli w infernal pit jest jakaś karta, którą bardzo ale to bardzo potrzebujecie, można się pokusić o wymianę.

  8. Opłaca się kupować całe talie?

  Rachunek podpowiada że raczej nie. Natomiast od każdej reguły jest jednak wyjątek. W gotowych taliach jest talia Necro z championem Ariana of the severed fates, którego można zdobyć tylko na dwa sposoby - kupując talię z bohaterem lub robiąc achivementa (zbierz 5000 kart). Suma Sumarum - opłaca się dla bohaterów unikalnych, nie opłaca się dla kart.

  9. Za co zdobywamy seale/pieczęci?

  Za ukończenie kampanii, wbicie lvl, achivementy, za prawdziwe pieniądze.

  10. Launcher się nie uruchamia, "wisi" na napisie "Aktualizacja". (by Faransis)

  • Sprawdź czy DoC jest dodane do wyjątków w zaporze ogniowej systemu (Firewall)
  • Uruchom Launcher DoC w trybie administratora (Prawy przycisk myszki>Uruchom jako administrator)
  • Sprawdź czy masz odblokowane porty w zaporze oraz w routerze. Porty do odblokowania to: 80; 443; 12888 oraz 27550. Wszystkie TCP oraz UDP
  • Usuń plik "hosts". Znajduje się tu: C:\Windows\System32\drivers\etc
  • Zaktualizuj Microsoft .NET Framework, pobierz najnowszy: http://www.microsoft...s.aspx?id=30653
  • Usuń z systemu Microsoft Internet Explorer i pobierz najnowszą wersję ze strony producenta lub w przypadku gdyby nadal pojawiał się błąd, zainstaluj starszą wersję IE.

   

   

  Poradnik powstał w oparciu o streamy i filmy na yt, najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi prowadzących na nie. Jeżeli ktoś ma propozycje zmian lub dodatkowe warte dopisania pytania - śmiało, mozemy wyedytować i/lub dopisać kolejne pytanie.  #2 Rock

 • Rock

   Gaduła

  • Właściciel
  • PipPip

   
  Reputacja: 123
 • Napisano 13 April 2013 - 13:53

  Świetna robota Belleos. Twój wpis trafi na główną stronę i na FB. Więcej takich wpisów i tekstów w ogóle :)  #3 MickL

 • MickL
  • Użytkownik

   
  Reputacja: 0
 • Napisano 13 April 2013 - 22:22

  Jeśli do lvlu 5 nie wyda sie nic z zarobionego Golda i seali ( po przejściu kampanii ofc. ) wystarczy go na pakiet 120 kart z void rising a Golda na podstawowa talie sanktuarium + 1 lub 2 emilio packi co powinno wystarczyć na ładny początek gry ta frakcja ;>

  #4 Dimrod

 • Dimrod
  • Użytkownik

   
  Reputacja: 0
 • Napisano 14 April 2013 - 14:30

  Witam.

  Polecam również stronę http://www.duel.acidcave.net/

  Znajdziecie tam zestawienia kart i współczynników. Bardzo przydatne przy składaniu deck'a.

  Pozdrawiam Dimrod.  #5 Inferus

 • Inferus
  • Użytkownik

   
  Reputacja: 0
 • Napisano 22 April 2013 - 20:36

  Ad. 1 Z wydawaniem pieczęci zdecydowanie bardziej warto poczekać do 20 lvl. Wtedy wraz z kuponami i ukończonymi kampaniami będzie nas stać na zestaw kart za 3000 zdecydowanie najbardziej opłacalny.

  Ad. 2 Z tego co zauważyłem świecące karty wnoszą nie tylko "migotanie". W talii możesz mieć 4 identyczne karty. Świecące odkładają się osobno, co sprawia że możesz mieć 8 identycznych kart.  #6 Belleos

 • Belleos

   Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip

   
  Reputacja: 21
 • Napisano 23 April 2013 - 1:04

  Ad. 1 Z wydawaniem pieczęci zdecydowanie bardziej warto poczekać do 20 lvl. Wtedy wraz z kuponami i ukończonymi kampaniami będzie nas stać na zestaw kart za 3000 zdecydowanie najbardziej opłacalny.

  Ad. 2 Z tego co zauważyłem świecące karty wnoszą nie tylko "migotanie". W talii możesz mieć 4 identyczne karty. Świecące odkładają się osobno, co sprawia że możesz mieć 8 identycznych kart.

   

  Ad. 1 - imo początkujący gracze potrzebują kart na początku. Czekanie do 20 lvl sprawi, że ich talie przez długi okres czasu będą bardzo słabe. Czy warto dostawać "bęcki" i siedzieć długo na niskim elo dla 24 kart (2 paczek za 12.5k golda) ? No ja trochę wątpie, chociaż to już sprawa każdego z osobna. Na pewno nie jest to "zdecydowanie bardziej opłacalne" jak to ująłeś w swoim poście.

  Ad. 2 - Do decku możesz włożyć maks 4 karty (np 1 premium i 3 zwykłe), suma nieunikalnych kart o tej samej nazwie zawsze musi być 3 - na 100% :) Oczywiście w kolekcji jak i w decku składają się osobno ale limitu 4 kart nie przeskoczysz.  #7 Sowiak

 • Sowiak
  • Użytkownik

   
  Reputacja: 0
 • Napisano 27 April 2013 - 19:17

  Wiem, że najpewniej powielę zadawane już wielokrotnie pytanie, ale  szukałem na różnych forach odpowiedzi i nigdzie nie znalazłem takiej, która by mi pomogła, może wam uda się znaleźć rozwiązanie :(

  Otóż w momencie logowania po podaniu moich danych wyskakuje mi po chwili ładowania taki komunikat: "Przepraszamy, ale serwer jest obecnie wyłączony, prosimy spróbować później"... Oczywiście serwer cały czas jest online i nie pomogło mi reinstalowanie gry, grzebanie/wyłączanie firewalla, antywirusa i innego cholerstwa, to samo z aktualizacją IE oraz Frameworka... Jeśli ktokolwiek ma pomysł co można zrobić z tą sytuacją, to prosiłbym o udzielenie mi odpowiedzi :)  #8 YooMan95

 • YooMan95

   Uzależniony

  • Użytkownik
  • PipPipPip

   
  Reputacja: 45
 • Napisano 27 April 2013 - 21:02

  Mój kumpel miał to samo, pomoglo mu odinstalowanie gry oraz wczyszczenie rejestra poprzez ccleaner.  #9 Rassija

 • Rassija

   Gaduła

  • Użytkownik
  • PipPip

   
  Reputacja: 5
 • Napisano 24 April 2014 - 19:08

  Jako, że FAQ był aktualny dawno temu i po ostatniej aktualizacji wiele się zmieniło, postanowiłem powoli uaktualnić wszystko o co może zapytać każdy gracz, w szczególności dopiero poznający grę. W tym poście krótko przedstawię tryby gry. Mam nadzieje, iż taka forma się przyjmie i dodanie następnych postów wyjaśniających inne podstawy gry będzie tylko kwestią czasu. ;)

   

  TRYBY GRY

   

  1. Kampania

   

  Tryb kampanii to siedem różnych rozgrywek, w ramach których każdy gracz może zmierzyć się z różnymi taliami bohaterów z odpowiednich dodatków sterowanych przez komputer, zdobyć złoto i doświadczenie niezbędne do rozwijania konta.

   

  Samouczek: tu poznasz podstawy gry.

   

  Żelazne wichry:  5 różnych pojedynków do rozegrania 5 frakcjami; ukończenie każdego pojedynku wszystkimi frakcjami odblokowuje właściwe nagrody (1000 gold, 200pd, pakiet zestawu podstawowego 1 – wszystko x5).

   

  Powstanie pustki:  5 różnych pojedynków do rozegrania 5 frakcjami; ukończenie każdego pojedynku wszystkimi frakcjami odblokowuje właściwe nagrody (1000 gold, 200pd, pakiet powstanie pustki – wszystko x5).

   

  Herold pustki:  5 różnych pojedynków do rozegrania 5 frakcjami; ukończenie każdego pojedynku wszystkimi frakcjami odblokowuje właściwe nagrody (1000 gold, 200pd, pakiet herold pustki – wszystko x5).

   

  Zapomniane wojny:  5 różnych pojedynków do rozegrania 5 frakcjami; ukończenie każdego pojedynku wszystkimi frakcjami odblokowuje właściwe nagrody (1000 gold, 200pd, pakiet zapomniane wojny – wszystko x5).

   

  Pięć wież:  5 różnych pojedynków do rozegrania 5 frakcjami; ukończenie każdego pojedynku wszystkimi frakcjami odblokowuje właściwe nagrody (1000 gold, 200pd, pakiet pięć wież  – wszystko x5).

   

  Zagadka: 5 sytuacji na stole, w której należy w czasie jednej tury odpowiednimi kartami wygrać pojedynek. Rozwiązanie każdej zagadki nagradzane jest 1000 gold’a i 200pd.

   

  2. Pojedynek rankingowy

   

  Tryb rankingowy pozwala zmierzyć się z prawdziwym przeciwnikiem w dwóch formatach: standardowym (tylko karty z aktualnego zestawu podstawowego i następnych dodatków) i otwartym (dostępne wszystkie karty). To podstawowy tryb rozgrywek DoC.

   

  3. Turnieje

   

  Turniej jackpot

  Tryb, w którym codziennie można zdobyć złoto w zamian za specjalne punkty rankingowe w ramach owego turnieju. Istnieje 5 poziomów, które uzależniają ilość złota stającą się nagrodą dla każdego gracza, który osiągnął odpowiedni limit punktów. By wziąć udział w turnieju, należy dostosować talię do formatu standardowego.  Nagrodę zapewnia zgromadzenie około 90 punktów (3 wygrane pojedynki) – 5 lub rzadziej 4 stopnia. Ilość całego złota uzależniona jest od rozegranych pojedynków,  pula zwiększa się wraz z liczbą zakończonych gier między graczami. W tym trybie obowiązuje system rankingowy!

   

  Turniej Szwajcarski

  Tryb, w którym system dobiera 8 graczy, którzy rywalizują między sobą w 3 pojedynkach w zależności od postępów w grze. Pojedynki są ograniczone czasowo, dlatego liczy się szybka gra, preferowane są talie, które nie opierają się na długiej grze (np. OTK).  W tym trybie obowiązuje system rankingowy!

   

  Inne tryby

  Istnieje możliwość założenia własnego turnieju prywatnego (na hasło) lub publicznego dla każdego chętnego gracza.  W tych trybach nie obowiązuje system rankingowy!

   

  4. Trening

   

  Pojedynek nieklasyfikowany – standardowy

  Możliwość rozegrania pojedynku z innym graczem bez ryzyka utraty pozycji rankingowej przy użyciu kart dostępnych w formacie standardowym (obecny zestaw podstawowy + następne dodatki).

   

  Pojedynek nieklasyfikowany – otwarty

  Możliwość rozegrania pojedynku z innym graczem bez ryzyka utraty pozycji rankingowej przy użyciu wszystkich dostępnych kart.

   

  Pojedynek nieklasyfikowany – tygodniowy

  Możliwość rozegrania pojedynku z innym graczem bez ryzyka utraty pozycji rankingowej używając kart dostępnych w formacie tygodniowym (karty mogą ulec zmianie, deck należy aktualizować i dostosowywać do wymogów po upływie 7 dni).

   

  Rzuć wyzwanie

  Możliwość rozegrania pojedynku ze znajomym w starciu pozarankingowym.

   

  Gorące krzesło

  Możliwość rozegrania pojedynku ze znajomym w starciu pozarankingowym na jednym komputerze.

   

  Trening z SI

  Możliwość rozegrania pojedynku przeciwko jednej z dwunastu możliwych do wybrania talii sterowanymi przez komputer. Odpowiednio wysoki poziom gry komputera, który nie popełnia zbyt wielu karygodnych błędów pozwala na przetestowanie nowych strategii. To idealny tryb do sprawdzenia nowego decku lub świeżo dodanych kart do talii.


  Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

  0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych