Skocz do zawartości

Pobierz z Google Play
Zdjęcie

Ja, Rock! - Forum 2.0

• Zamknięty Temat jest zamknięty
55 odpowiedzi w tym temacie

#1 Broda ty

• Broda ty

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

Reputacja: 417
  • Napisano 10 April 2013 - 21:53

Czołem, właściciele bród i zarostu! :)

V 2.2

(ostatnia aktualizacja 4 maja 2013)

Cóż, przeglądam czasami forum i mam dziwne wrażenie, że jest ono niewspółmiernie małe w porównaniu do ogólnej popularności Rocka na Youtube i Twitch. Wydaje mi się, albo mam rację, jakoby forum było jakimś zaściankiem, pryszczkiem, czymś pobocznym. Znając dość dobrze silnik IPB wiem, że jest tu masa opcji niepotrzebnie wyłączonych.. Wiem, że trochę ten temat będzie mocno na wyrost, ale sądzę że każda rozbudowana propozycja poparta argumentami i punktami jest lepsza niż nic nie robienie. W moich oczach forum zostało tak ograniczone do minimum, by odstraszyć każdego potencjalnego użytkownika. Nie oskarżam tutaj Rocka, a firmę/organizację zarządzającą forum.

Czym jest forum? To społeczność, to miejsce dyskusji, to grupa ludzi zrzeszona wokół czegoś lub kogoś. Aktualnie użytkownik się rejestruje... i... i tyle. Nic więcej poza pisaniem postów robić nie może, ograniczono wszystko do minimum. Użytkownik ma prawo jedynie napisać post/temat i wrzucić avatar... a tak być nie powinno. Wiem, że wyjdę na kogoś kto chciałby tutaj rewolucję robić... ale tak już mam, że się lubię angażować :)

Silnik forum to IPB, imho najlepszy silnik forumowy jaki jest dostępny, dający ogromne pole do popisu. Czytania będzie w ... dużo. Jeżeli chciałbyś ulepszyć/skomentować jakiś punkt, po prostu pogrub w swojej odpowiedzi konkretną liczbę, nie cytuj całości tematu :)

1. TrollShield

Kliknij by zobaczyć jak to działa. Każde forum walczy z trollami, prędzej czy później. Jak pozbyć się minefagów reklamujących serwery na Hamachi albo spamerów reklamujących swój kanał?

Pierwsze 3 posty użytkownika są zawsze moderowane. Grono moderatorskie można by powiększyć o parę osób. Posty niezaakceptowane są widoczne tylko moderacji na czerwono (wystarczy kliknąć zaakceptuj albo odrzuć), zaś spamerskie lądują w koszu. User jest automatycznie promowany z rangi Świeżak, do rangi Użytkownik po uzyskaniu minimum 5 zaakceptowanych postów.

2. Shoutbox

Kliknij by zobaczyć jak to działa. Coś, o czym wielu mówi. Jak to działa w systemie IPB? Chyba najbardziej popularna i najlepsza wtyczka do IPB dodająca shouta jest darmowa. Wersja 1.3.3 jest chyba najnowsza.

- Archiwizacja shotów po upływie 24 godzin od napisania

- Shout widoczny tylko na stronie głównej forum

- Flood limit na 90 sekund

- BBcode wyłączony (co za tym idzie nie da się wstawić zdjęcia na 3/4 shouta, linka w klikalnej formie etc)

- Dostęp do pisania na shoucie od 15 postów

- Opcja wyłączenia shouta danemu użytkownikowi z góry, niezależnie od przekroczenia 15 postów

3. Opcje sygnatury

Kliknij by zobaczyć jak to działa. Aktualnie użytkownicy mogą wgrać jedynie avatar, to jakiś żart. Wielu ludzi tutaj prowadzi własne kanały. Pozwólmy im dać do nich link. Zaraz pewnie ktoś krzyknie - taaaak, całe forum będzie usrane "kliknij tutaj!" albo obrazkami w sygnaturach wielkości Księżyca. Moi drodzy, da się wszystko ustawić w panelu IPB - można ograniczyć sygnatury do 60 znaków, tylko bbcode URL i nic więcej. Co za tym idzie nie będzie sygnatur wielkości połowy ekranu, wielkich napisów "Oceń mój kanał" albo "Daj suba plz!". Proste - jedna linijka, jeden link, nic więcej - to da się ustawić. Dodatkowo każdy user może korzystać z sygnatury dopiero powiedzmy od uzyskania 6 zaakceptowanych na forum postów.

4. Opcje społecznościowe gier (klik nieobowiązkowy)

Kliknij i zobacz jak to działa - oczywiście opcje są nieco inne, jednak o ten fragment panelu chodzi. Pola profilu dają wielkie możliwości. Zdaje się, że osoby ustawiające forum nie zdają sobie sprawy z mocy społecznościowej tych opcji. Ustawiamy w polach profilu kilkadziesiąt opcji w formie "Checkbox" (czyli możliwość wybrania wielu). Każda z tych opcji odpowiada popularnej grze, np. ktoś zaznacza sobie World of Warcraft, Dotę, CSa i Planetside 2. Co to daje? W profilu takiego użytkownika pojawiają się małe ikonki 20x20 tych gier. Ewentualnie również pod avatarem gdzieś obok postu. Dzięki temu inni użytkownicy wiedzą, w co (teoretycznie :P ) gra dany użytkownik. Taką opcję w profilu da się ograniczyć powiedzmy do 5 gier.

Do tego można dać opcję podania swojego profilu Steam i Origin, w formie klikalnej ikonki.

BONUS: Pod klikiem znajduje się prosta wtyczka pozwalająca ukryć konkretne pola profilu, pod np. "Rozwiń listę gier".

5. Reputacja (klik nieobowiązkowy)

Kliknij by zobaczyć jak to działa. Niby niepotrzebny pierdolnik, ale są tacy, którzy lubią się łasić zielonymi numerkami :P Tutaj pewnie ktoś krzyknie - ale będzie masa ludzi błagających o lajka albo będą trolle dające ogrom minusów. To wszystko da się ominąć prostymi ustawieniami w panelu IPB. Jak? Bardzo prosto - włączamy opcję publicznych punktów reputacji, dzięki temu każdy widzi kto komu gdzie i jak dał plus lub minus. Również na rangę szarych i zwykłych użytkowników nakładamy restrykcję w panelu, by mogli dawać tylko 6 pozytywów i 3 negatywy dziennie. Dzięki temu będzie spokój.

BONUS: Prosta wtyczka pod klikiem pozwoli moderacji wyłączyć opcje reputacji w konkretnych miejscach.

6. Avatary użytkowników w liście online (klik)

Mało zmieniający pierdolnik, jednak dający nieco większy klimat na forum - wtyczka zmieniania nam listę użytkowników, zamiast nicków mamy ich niewielkie, acz dość widoczne avatary. To pozwala w ładniejszy sposób zobaczyć, kto siedzi na forumie.

7. Osoby "znaczące" na forum/twitch/kanale lub inna opcja wyróżnienia (klik)

Na forum z pewnością pojawiają się osoby bardzo znane na twitchu u Rocka. Np. flejmi, graba i inne osoby mające z góry voice również na TeamSpeak. Ta prosta wtyczka pozwala odróżnić wybranych użytkowników bez potrzeby tworzenia dla nich kooooooolejnych rang, które oczywiście tworzy się dość długo i nudnie. Ten bajer pozwala na dodanie im na avatarze lub poście pewnego paska, na przykład z napisem "MOD TWITCH".

8. System acziwmentów (klik)

Dla wielu osób będzie to zbędny bajer. Bo ja wiem... Z pewnością nie jest to nic aż tak (imho) istotnego, jak opcje społecznościowe i lista aktualnych granych gier, jednak zawsze jakiś dodatek. Wtyczka pozwala na dodanie do forum różnorodnych acziwmentów, automatycznych lub nadawanych przez moderatorów. Pomysłów na takie społecznościowe acziwmenty jest nieskończoność. W mojej ocenie wystarczą proste acziwmenty - przykładowo typowo "growe" - nadeślij na forum screen przedstawiający zabicie Rocka z noża podczas gry w BF3 :P Osobiście nie chce mi się rozmyślać nad możliwymi acziwmentami, które byłyby naprawdę trudne do zdobycia, a współgrały z osobą Rocka na live'ach lub jutubie :)

9. Interaktywna lista lajwów na Twitch (klik)

Uwaga - to wtyka do IP.Content, wymaga tego do działania! Oczywiście lajwa Rocka przedstawiać nie trzeba, ale poza nim są tu inni współpracujący z nim strumykowcy. Ten apgrejd pozwala nam dodać w sidebar streamy - możemy zobaczyć, co jest streamowane, miniaturkę/zrzut, kto streamuje, czy jest online, zobaczyć ile osób ogląda dany stream w tym momencie, od ilu minut trwa. Pełen luksus, prawda? Możemy oglądać Stream wbudowany w forum, mamy tam chat i kompatybilne z Twitchem guziczki do klikania :P Bardzo prosty system ustawień w panelu administracyjnym pozwala nam wyłączyć rzeczy podatne na ludzi nie do końca internetowo rozwiniętych. Warto ogarnąć screeny wtyczki pod linkiem u góry. Wtyka jest dość droga - 17$, ale Rock i firma zarządzająca forum biedni raczej nie są ;)

10. Najnowszy kontent na forum, slider (klik)

Da się połączyć stronę z forum dodając do niej slider znajdujący się na głównej stronie forum (nie ma tego w tematach, działach czy postach). Jak to działa? Bardzo prosto. Forum to centrum społeczności, centrum informacji, prawda? Zatem mamy możliwość w bardzo wpadający w oko sposób poinformować userów o ważnych rzeczach, nic mocniej nie wpada w oko jak przesuwający się obrazek, powiedzmy na szerokość forum i wysokość 100 pikseli, by nie wkurzało (przykład działania). Wielkość obrazka i jego parametry są w pełni ustawialne, co za tym idzie możemy sprawić, że będzie niewielki oraz tylko na stronie głównej forum. Również opis obrazka może być linkiem. Atrakcyjna, prosta, a zarazem użyteczna sprawa do informowania o ważnych eventach.

Tyle!

#2 Rozmo

• Rozmo

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

Reputacja: 1
  • Napisano 10 April 2013 - 22:09

5. Osoby "znaczące" na forum/twitch/kanale lub inna opcja wyróżnienia 

Moim zdaniem normalni użytkownicy to tylko pionki ?? Czy jak to ma wyglądać ??  Co do reszty to tylko gadżety dla dzieci które będą się cieszyć ze maja wysoką reputacje lub dużo Achievements.  Wiesz drogi kolego strony potrzebują czasu w ciągu paru miesięcy nie zdobędą miliona użytkowników. 

b_350_20_323957_202743_F19A15_111111.png

Steam: Rozmo | Origin: AnonimowyPijak | Xbox live: Rozmo

Procesor: Intel Core i7-4790k 4.00GHz | Karta graficzna: Palit Geforce GTX 780 Jetstream 6GB SSD:Samsung SSD 840 EVO 250GB HDD: 1000GB | RAM: 32GB 2133MHz | Karta Dzwiekowa: Sound Blaster Z-series Obudowa: CORSAIR GRAPHITE SERIES™ 780T FULL TOWER CASE

#3 Broda ty

• Broda ty

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

• Napisano 10 April 2013 - 22:16

Nie wiem, czy Szwadron widziałeś silnik IPB od środka? Chyba nie. Patrząc na to forum w porównaniu do innych, mam wrażenie, że osoby je ustawiające wyłączyły absolutnie wszystko. Pozostawiając użytkownikom jedynie opcję pisania postów. Więc... cóż... Tak, Szwadron, jesteś jednym z takich "tylko" pionków :) Sygnatury wyłączono, statusy wyłączono, opcje modyfikacji profili wyłączono, reputację też praktycznie wyłączono. Co zostało? Pisanie postów i wgranie avatara, tyle :) Część z wyłączonych opcji została słusznie wyłączona, by ludzie i minefagi nie trollowały. Jednak nie wszystkie opcje wyłączono z sensem. Tutaj nie chodzi o zdobycie pierdyliarda użytkowników w godzinę, a po prostu atrakcyjność forum. Aktualnie jej praktycznie nie ma.

#4 Rozmo

• Rozmo

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

• Napisano 10 April 2013 - 22:21

Rozumiem, niestety nie znam IPB od "środka",l jestem osobą którą nie obchodzą takie bajery na stronach, jestem tu żeby porozmawiać (Tak na to patrze). Oczywiście inne osoby na pewno się z tobą zgodzą ale po co to komu po co sygnatury ?? Ja w tym nic ciekawego nie widzę, Po co komuś reputacja co ma to związek z forum ?? To nie jest forum ogólny jak na przykład o grach, to forum bardziej jest o samym Rock'u jak o jego kanale no i sub fora czyli gry, twitch itp. itd. Jeśli ktoś by chciał takie bajery może znaleźć inne fora jest ich pełno. A takie bajery by tylko zaśmiecały forum. 

Ale jednym się z tobą bym zgodził przydał by sie tutaj Shout box :)

Procesor: Intel Core i7-4790k 4.00GHz | Karta graficzna: Palit Geforce GTX 780 Jetstream 6GB SSD:Samsung SSD 840 EVO 250GB HDD: 1000GB | RAM: 32GB 2133MHz | Karta Dzwiekowa: Sound Blaster Z-series Obudowa: CORSAIR GRAPHITE SERIES™ 780T FULL TOWER CASE

#5 Broda ty

• Broda ty

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

• Napisano 10 April 2013 - 22:30

A widzisz, ja się z Shoutboxem nie zgodzę. Czemu? Masa ludzi pisałaby "wbijajcie na mój kanał", "u mnie konkurs" albo "wchodźcie giftcode do majkrafta!". Moderacja nie siedzi na forum dzień i noc  by tego pilnować. Wyobraź sobie, to co dzieje się w komentarzach pod klipami Rocka, gdyby pojawiło się na ShoutBox. Byłoby mniej więcej to samo, nawet wprowadzając jakieś restrykcje.

Czemu sygnatury? Wielu userów prowadzi swoje kanały, czemu by im nie pozwolić na podanie linka do kanału?

Czemu reputacja? Z czasem na forum poza wątkami typowo dyskusyjnymi pojawiają się turnieje, jakieś porady na temat taktyk do różnych gier, czy w końcu tematy pozagrowe, bardziej poważne. Reputacja pozwala ludziom nieco oddzielić userów cennych dla społeczności od ludzi nie mających bladego pojęcia o czym gadają :P Również to forum jest zbyt małe, by błaganie o lajka czy plusa było tu powszechne.

Czemu opcje społecznościowe? Czytając tematy widzisz dla przykładu kto, w co teoretycznie gra. Widzisz kogoś mocno udzielającego się na forum i mającego sporą reputację, klikasz na ikonkę Steam tego użytkownika, zapraszasz go do znajomych, do wspólnej gry którą oboje macie "zapisaną" w profilu jako "Gram aktualnie w:". Dobry sposób na łączenie userów i tworzenie społeczności.

#6 EniuuuPL

• EniuuuPL

Otaku

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

Reputacja: 92
  • Napisano 10 April 2013 - 22:33

Broda ty wystarczy dać wtedy blokade ip ;) Taka osoby trafiała by sie jak 1 na 100.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#7 Rozmo

• Rozmo

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

• Napisano 10 April 2013 - 22:36

Ale czy reklamowanie swego kanału na forum jest legalne ?? Bo może być tak że widz straci zainteresowanie u Rock'a bo własnie na forum zauważył że ktoś prowadzi lepszy kanał od niego i Rock'a będzie miał w tyłku.  No cóż mnie kolego nie przekonasz :) Ale nie kłóćmy się każdy ma swoją opinie oby się innym spodobało. Na Shout Box można ustawić żeby uniknąć spamu na przykład można napisać raz na 10-15 sekund lub nie można pisać 4 razy tego samego zdania itp. To by powstrzymało spamerów oraz pomogło by moderatorom. Pozdrawiam.

#8 Niesamowity

• Niesamowity

Gaduła

• Użytkownik
    • PipPip

Reputacja: 9
  • Napisano 10 April 2013 - 22:40

Skoro jest "Twórczość własna" to raczej nie zabrania się wrzucania własnych kanałów.

Zabrania się zamieszczania również linków zbędnych, wykorzystywanych do własnych zysków lub profitów oraz negatywnie wpływających na reputację oraz opinię na temat bloga oraz forum dyskusyjnego.

Co najwyżej to, ale myślę, że ma się to nijak do zarabiania na YT :)

#9 BuzzY

• BuzzY

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

Reputacja: 3
  • Napisano 11 April 2013 - 12:19

To forum jest bo jest, nikt się nim nie opiekuje i nikt go niestety nie rozwija, a szkoda bo potencjał jest naprawdę spory. I nie chodzi tutaj o sygantury które na prawdę są zbędne bo sprawiają iż forum jest mało czytelne. Bez osób z pasją do gier które by poprowadziły to forum nic się tutaj nie będzie dziać. Prawda jest taka że Rock również dużej wagi do tego forum nie przykłada, a szkoda, niemniej jednak go rozumiem.

Fajnym rozwiązaniem byłaby np. opcja przeniesienia się Rocka z twitch'owego chata na np. forumowego shoutboxa - na pewno by to w jakiś sposób pomogło rozwinąć forum, a zarazem dało większą kontrolę nad userami. Pomysłów jak 'zintegrować' forum Rocka z jego działalnością na YT i Twitchu jest masa, ale jak widać nikomu się nie chce tego robić bądź nie ma takiej potrzeby? Nawet gotowe rozwiązania z błędami w dziale Sugestie, problemy są ignorowane.

#10 soushibo

• soushibo

Gaduła

• Streamer
    • PipPip

Reputacja: 41
  • Napisano 11 April 2013 - 12:20

Hej Brodaty :)

Rzeczywiście mi brakuje sygnaturki. Ale nie takiego wieśniackiego pola o nieograniczonym rozmiarze w które niektórzy lubią wrzucić .gif na pół ekranu :D Sygnaturka ograniczona rozmiarowo do wymiarów zgrabnego banerka byłaby odpowiednio. Jeden da sobie w niej swoje wyniki z CoD, inny wklei baner z steam/xfire, a jeszcze inna osoba da baner do swojej www/kanału. Jak ktoś odwiedza starsze fora dyskusyjne z wyrobionymi zasadami to wie o co c'mon ;)

Reszta rzeczy też by nie zaszkodziła, tylko żeby nie zawalić obszaru postu zbyt wieloma punktami czy innymi ikonkami.

Aha, co do shoutboxa. Ta opcja to najgorsza rzecz jaką wymyślono dla for. Na forum się dyskutuje pisząc posty, tworzą się wtedy tematy które można czytać, śledzić. Po dłuższym okresie czasu można do tematów wrócić, coś dodać lub po prostu skorzystać z zawartej w temacie wiedzy (dlatego też nigdy nie zamyka się tematów!!! a już przenigdy się ich nie usuwa!). Na tym polega forum dyskusyjne. Odpowiedź na pytanie zadane na czacie to odpowiedź stracona. Kilka sekund potrzebne do wklepania byle czego w shoutboxa to za mało żeby treść była warta czegokolwiek.

Jak ktoś chce sobie poczatować to ma komunikatory.

• I See You lubi to

#11 Smuggler

• Smuggler

Pasjonat

• Użytkownik
    • PipPipPip

Reputacja: 59
  • Napisano 11 April 2013 - 12:36

To forum jest bo jest, nikt się nim nie opiekuje i nikt go niestety nie rozwija, a szkoda bo potencjał jest naprawdę spory. I nie chodzi tutaj o sygantury które na prawdę są zbędne bo sprawiają iż forum jest mało czytelne. Bez osób z pasją do gier które by poprowadziły to forum nic się tutaj nie będzie dziać. Prawda jest taka że Rock również dużej wagi do tego forum nie przykłada, a szkoda, niemniej jednak go rozumiem.

Fajnym rozwiązaniem byłaby np. opcja przeniesienia się Rocka z twitch'owego chata na np. forumowego shoutboxa - na pewno by to w jakiś sposób pomogło rozwinąć forum, a zarazem dało większą kontrolę nad userami. Pomysłów jak 'zintegrować' forum Rocka z jego działalnością na YT i Twitchu jest masa, ale jak widać nikomu się nie chce tego robić. Nawet gotowe rozwiązania z błędami w dziale Sugestie, problemy są ignorowane.

Nie za bardzo rozumiem co masz na myśli mówiąc że forum się nie rozwija? Użytkowników przybywa, tematów i działów także, codziennie jest o czym popisać i poczytać. Czego więcej potrzeba do szczęścia?

#12 Glock

• Glock

Polonista

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 416
  • Napisano 11 April 2013 - 12:52

Proponuję dodać ShoutBox, a także opcje statusów :). Warto było by się podzielić z innymi o czymś, a także popisać sobie z innymi osobami :).

Chcesz ze mną pograć? Szukam ludzi do Running With Rifles i Rocket League.

Mój profil na Twitterze - Kliknij tutaj! FanPage - Kliknij tutaj! Kanał na YouTube - Kliknij tutaj!

#13 Marcin

• Marcin

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

Reputacja: 4
  • Napisano 11 April 2013 - 12:53

Ale BuzzY ma całkowitą rację. Ruch może i jest, ale w większości bezproduktywny.

Co z tego, że tematów przybywa skoro zdecydowana większość z nich bazuje na schemacie: "napisz tytuł swojego ulubionego filmu/gry/utworu/czegokolwiek innego", od biedy zapytanie czy gra komuś ruszy na podanej konfiguracji. O czym tu dyskutować?

Forum powinno w jakiś sposób zachęcać do wymiany opinii, ale żeby to osiągnąć powinno mieć pomysł na siebie, w pewien sposób sugerować tematykę i poziom rozmów.

Jeśli tutaj celem jest po prostu duża ilość postów i użytkowników to względnie się udało, jeśli nie - warto się zastanowić co można poprawić.

#14 Guest_Bramble_*

• Guest_Bramble_*
    • Goście

Reputacja: 0
  • Napisano 11 April 2013 - 13:17

Nie wiem jak jest teraz, ale na początku istnienia tego forum, po dwudniowym oczekiwaniu na publikację posta, mnie przynajmniej odechciało się go używać. Wygląda na to, że nie tylko mnie, więc jeżeli w tych kwestiach nic się nie zmieniło, to nie ma co kombinować z kosmetycznymi zmianami. Jednak koncepcja bardzo dobra i popieram w pełni. Szczególnie sygnatury i reputacja mi tutaj pasuje, ale reszta propozycji też jest dobra i godna rozważenia.

#15 Smuggler

• Smuggler

Pasjonat

• Użytkownik
    • PipPipPip

• Napisano 11 April 2013 - 13:33

Ale BuzzY ma całkowitą rację. Ruch może i jest, ale w większości bezproduktywny.
    Co z tego, że tematów przybywa skoro zdecydowana większość z nich bazuje na schemacie: "napisz tytuł swojego ulubionego filmu/gry/utworu/czegokolwiek innego", od biedy zapytanie czy gra komuś ruszy na podanej konfiguracji. O czym tu dyskutować?
    Forum powinno w jakiś sposób zachęcać do wymiany opinii, ale żeby to osiągnąć powinno mieć pomysł na siebie, w pewien sposób sugerować tematykę i poziom rozmów.
    Jeśli tutaj celem jest po prostu duża ilość postów i użytkowników to względnie się udało, jeśli nie - warto się zastanowić co można poprawić.

Tuż to dział techniczny jest oblegany dzień w dzień i np. ja czytając to wszystko już wiele ciekawych rzeczy się dowiedziałem.

Jeżeli uważacie że jest tak strasznie źle, to napiszcie mi dokładnie, jak według was powinno wyglądać forum, oraz co według was powinno się w tym forum zmienić.

#16 Marcin

• Marcin

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

Reputacja: 4
  • Napisano 11 April 2013 - 13:58

Nie wiem skąd takie nadinterpretowanie, nikt nie pisze, że jest strasznie. Rozumiem, że jako moderator mogłeś wziąć powyższe posty bardzo osobiście, ale nie taki był ich cel.

Całość rozbija się o to jakie masz oczekiwania od forum.

Ty widzisz wiele ciekawych rzeczy w dziale technicznym, ja (w większości przypadków) bzdurne powielanie tego co wisi w internecie od dawna. Kwestia podejścia. Sam nawet jak czegoś nie wiem to staram się włożyć minimum wysiłku w poszukanie informacji o danym problemie, może dlatego tak na to patrzę. Nikogo tutaj nie atakuję, ale dla mnie komizmu dodaje fakt, że nie jest to w żadnym wypadku forum specjalizujące się w takich dramatach jakie spotyka się w tamtym dziale.

Ale dla jasności: odpowiadam tylko na Twój post, z tym co się tam dzieje nie mam żadnego problemu, jak ktoś chce w takim miejscu pisać to niech pisze.

Chodzi mi o to, że zrobił się trochę helpdesk z tego forum. O ile nie chcę krytykować ogółu rockowego audytorium to nie można się nie zgodzić, że brak mu w pewnych sytuacjach samodzielności co chyba zaczęło się pokazywać.

#17 BuzzY

• BuzzY

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

• Napisano 11 April 2013 - 14:01

Jeżeli uważacie że jest tak strasznie źle, to napiszcie mi dokładnie, jak według was powinno wyglądać forum, oraz co według was powinno się w tym forum zmienić.

Na pierwszy strzał niech idzie osoba która jest odpowiedzialna za to forum od strony technicznej.

#18 Smuggler

• Smuggler

Pasjonat

• Użytkownik
    • PipPipPip

• Napisano 11 April 2013 - 14:12

Marcin no z tym strasznie to może rzeczywiście użyłem za mocnego słowa, ok.

BuzzY tutaj nie chodzi o to kto idzie na pierwszy strzał. Ten dział jest od tego aby na takie tematy pisać i wszystko co piszecie jest zrozumiałe, co prawda macie inne zdanie niż np. ja, ale to normalne. Chodzi o to żeby porozmawiać na temat tego co wam się nie podoba oraz tego co chcielibyście zmienić. Technicznie jest według mnie bardzo dobrze zrobione forum. Nie potrzeba żadnych sygnatur itd. ponieważ tak po prostu jest ładniej, posty są przejrzyste i wszystko jest cacy.

#19 BuzzY

• BuzzY

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

• Napisano 11 April 2013 - 14:25

Technicznie jest według mnie bardzo dobrze zrobione forum. Nie potrzeba żadnych sygnatur itd. ponieważ tak po prostu jest ładniej, posty są przejrzyste i wszystko jest cacy.

ekhm. TECHNICZNIE to nie znaczy wejść do PA i zmienić z NO na YES!

Tak na szybko:

http://forum.jarock....sluga-tapatalk/
    http://forum.jarock....ała-jak-należy/

http://forum.jarock....naków-na-blogu/

http://forum.jarock....2-test-youtube/

http://forum.jarock....gające-kafelki/

#20 Smuggler

• Smuggler

Pasjonat

• Użytkownik
    • PipPipPip

• Napisano 11 April 2013 - 14:40

1. Według mnie zbędne
    2. Także no ale jak kto lubi
    3. No ok, to można poprawić
    4. Nie czytałem tego całego ale widać że dyskusje, poprawki itd. były robione
    5. Przecież ciemne tło po najechaniu na filmik to nie błąd

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych